דע מהי גדר ההפרדה


סיפורה של גדר ההפרדה - האומנם הפקרת חיים

סיפורה של גדר ההפרדה

האומנם הפקרת חיים?

ספר מאת ישעיהו פולמן


זהו ספרו של ישעיהו פולמן (יליד 1934)(Yeshayahu Folman), בעבר מדען ראשי של משרד החקלאות, מנהל מדעי של מנהל המחקר החקלאי – מכון וולקני ופרופסור-עמית בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית.

תיאור הספר: בשנים 2000 –2004 נרצחו בפיגועי טרור בישראל למעלה מ-900 בני-אדם ואלפים נפצעו. משך חודשים רבים חיי הציבור בארץ באימה ובחרדה ואנשים חששו לבקר בבתי-קפה, קניונים ומקומות ציבוריים. הכלכלה נפגעה קשות, המיתון גבר ואף האבטלה גדלה.

הספר הזה מנסה לענות על השאלות: האם ניתן היה למנוע את רוב פעילות הטרור? האם ניתן היה לחסוך מן הציבור את תחושת האימה וחוסר האונים המלווה אותו, לפחות בתוך הגבולות של הקו הירוק? אם אמנם היה אפשר למנוע חלק גדול מן הפיגועים, מדוע לא הוקמה גדר מזמן? איך נוצרה הקואליציה מימין ומשמאל, שמנעה את הקמת הגדר קרוב לשנתיים? הספר מנסה גם לענות על השאלה איך קרה שבעולם של גבולות, במיוחד בין מדינות עוינות, לישראל לא היה גבול, קו ההפרדה או מכשול שיעמוד מפני אוכלוסייה עוינת, שחלק גדול ממנהיגיה מנהלים מדיניות של טרור.

הספר מביא את סיפור גדר ההפרדה על כל גלגוליו, מאז האינתיפאדה הראשונה ועד ימינו, ומתאר את הגדר המוקמת עתה. הוא גם מנסה לבדוק כיצד תשפיע גדר ההפרדה על הציבור הישראלי, בגבולות הקו הירוק ובהתנחלויות, ועל הציבור הפלסטיני.

"סיפורה של גדר ההפרדה" יצא לאור בהוצאת כרמלבשנת 2004. הוא מכיל 267 עמודים.

גדר הפרדה - רק על הקו הירוק

דע מהי גדר ההפרדה

דואר: אורי_ברייטמן@יאהו.קום